Blog - Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny to ćwiczenia służące wzmocnieniu i rozbudowaniu mięśni całego ciała. Ruchy wykonywane podczas treningu imitują wzorce pracy podczas codziennych rytuałów i czynności. Do treningu funkcjonalnego polecamy urządzenie Epte Inertial System, które wyróżnia się tym, iż największy nacisk kładzie na fazę ekscentryczną w pracy mięśni, która to faza jest najistotniejsza w budowaniu masy mięśniowej. Dzięki Epte Inertial możliwa jest także poprawa koordynacji ruchowej, zapobieganie kontuzjom, rehabilitacja po już odbytych schorzeniach oraz zwiększenie wydolności układu oddechowego i krwionośnego.

Trening funkcjonalny, Porady sprzętowe

NuStep jako nowoczesny sprzęt do rehabilitacji seniorów i osób z problemami kardiologicznymi

NuStep to innowacyjne i bezpieczne urządzenie przeznaczone do rehabilitacji  i treningu funkcjonalnego całego ciała u osób z problemami kardiologicznymi, seniorów (rehabilitacja geriatryczna), osób niepełnosprawnych, w rehabilitacji pulmonologicznej, medycynie sportowej, a także u osób chcących poprawić ogólną kondycję fizyczną.

Czytaj dalej

Trening funkcjonalny, Porady eksperta

Trening ekscentryczny i jego przewagi nad zwykłymi ćwiczeniami siłowymi

Ostatnimi czasy coraz częściej w treningu sportowym sięga się po wykorzystanie tzw. treningu ekscentrycznego mięśni. Na czym polega taki trening, jakie są jego zalety i czy posiada też wady?

Czytaj dalej

Trening funkcjonalny, Porady eksperta

Medical fitness – co kryje się za tym pojęciem i jakie wykorzystujemy w nim urządzenia?

”Ruch może zastąpić większość lekarstw – żaden lek nie zastąpi ruchu.” (lek. Wojciech Oczko). Współczesne społeczeństwo zdaje się być coraz bardziej świadome prawdziwości powyższego stwierdzenia. Stąd też z większym oblężeniem spotykają się siłownie i kluby fitness. Te ostatnie nie zawsze są w stanie sprostać wymaganiom nie do końca sprawnych i zdrowych klientów. Taki klient/pacjent potrzebuje […]

Czytaj dalej

Kinezyterapia, Trening funkcjonalny, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Sprzęt rehabilitacyjny polecany w ramach programu SENIOR+

Program wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to bardzo pomocna inicjatywa dedykowana dla osób nieaktywnych zawodowo powyżej 60. roku życia. Ma ona na celu tworzenie Dziennych Domów „Senior+” w całej Polsce, w których osoby starsze będą miały możliwość spędzania wolnego czasu i angażowania się w zajęcia o tematyce […]

Czytaj dalej