Blog - Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny to ćwiczenia służące wzmocnieniu i rozbudowaniu mięśni całego ciała. Ruchy wykonywane podczas treningu imitują wzorce pracy podczas codziennych rytuałów i czynności. Do treningu funkcjonalnego polecamy urządzenie Epte Inertial System, które wyróżnia się tym, iż największy nacisk kładzie na fazę ekscentryczną w pracy mięśni, która to faza jest najistotniejsza w budowaniu masy mięśniowej. Dzięki Epte Inertial możliwa jest także poprawa koordynacji ruchowej, zapobieganie kontuzjom, rehabilitacja po już odbytych schorzeniach oraz zwiększenie wydolności układu oddechowego i krwionośnego.

Trening funkcjonalny, Porady eksperta

Zastosowanie treningu inercyjnego w sporcie i rehabilitacji

W profesjonalnym sporcie liczy się końcowy wynik rywalizacji, ale żeby sportowiec był w stanie konkurować na najwyższym poziomie, musi być do tego profesjonalnie przygotowany. Holistycznym przygotowaniem sportowca zajmuje się cały zespół specjalistów. Przewagę nad konkurencją daje zastosowanie nowatorskich rozwiązań. Jakich? Między innymi treningu inercyjnego, któremu poświęcamy ten artykuł.

Czytaj dalej

Trening funkcjonalny, Porady sprzętowe

NuStep jako nowoczesny sprzęt do rehabilitacji seniorów i osób z problemami kardiologicznymi

NuStep to innowacyjne i bezpieczne urządzenie przeznaczone do rehabilitacji  i treningu funkcjonalnego całego ciała u osób z problemami kardiologicznymi, seniorów (rehabilitacja geriatryczna), osób niepełnosprawnych, w rehabilitacji pulmonologicznej, medycynie sportowej, a także u osób chcących poprawić ogólną kondycję fizyczną.

Czytaj dalej

Trening funkcjonalny, Porady eksperta

Trening ekscentryczny i jego przewagi nad zwykłymi ćwiczeniami siłowymi

Ostatnimi czasy coraz częściej w treningu sportowym sięga się po wykorzystanie tzw. treningu ekscentrycznego mięśni. Na czym polega taki trening, jakie są jego zalety i czy posiada też wady?

Czytaj dalej

Trening funkcjonalny, Porady eksperta

Medical fitness – co kryje się za tym pojęciem i jakie wykorzystujemy w nim urządzenia?

”Ruch może zastąpić większość lekarstw – żaden lek nie zastąpi ruchu.” (lek. Wojciech Oczko). Współczesne społeczeństwo zdaje się być coraz bardziej świadome prawdziwości powyższego stwierdzenia. Stąd też z większym oblężeniem spotykają się siłownie i kluby fitness. Te ostatnie nie zawsze są w stanie sprostać wymaganiom nie do końca sprawnych i zdrowych klientów. Taki klient/pacjent potrzebuje […]

Czytaj dalej

Kinezyterapia, Trening funkcjonalny, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Sprzęt rehabilitacyjny polecany w ramach programu SENIOR+

Program wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to bardzo pomocna inicjatywa dedykowana dla osób nieaktywnych zawodowo powyżej 60. roku życia. Ma ona na celu tworzenie Dziennych Domów „Senior+” w całej Polsce, w których osoby starsze będą miały możliwość spędzania wolnego czasu i angażowania się w zajęcia o tematyce […]

Czytaj dalej