Blog - Kinezyterapia

Kinezyterapia to inaczej leczenie ruchem, tak zwana gimnastyka lecznicza. Posiada ona bardzo duży wpływ na funkcjonowanie człowieka. W kinezyterapii wykorzystuje się przede wszystkim różnego typu ćwiczenia odpowiednio dopasowane do możliwości ruchowych pacjenta. Dzięki wykonywanym ruchom, oddziałujemy na różnego rodzaju układy w ciele człowieka m.in. ruchowy, oddechowy, krwionośny oraz nerwowy. Bardzo często do tego typu ćwiczeń wykorzystujemy drobne produkty rehabilitacyjne takie jak: piłki gimnastyczne, taśmy i tubingi do ćwiczeń, maty rehabilitacyjne, rotory czy poduszki sensomotoryczne.

Kinezyterapia, Porady eksperta

Rehabilitacja osób starszych i polecany sprzęt do aktywizacji ciała

Wiele osób w podeszłym wieku rezygnuje z różnych działań i stopniowo odsuwa się w cień, kiedy zauważa u siebie skutki procesu starzenia się. Tymczasem to właśnie odpowiedni moment na aktywizację lub rehabilitację. W geriatrii jest ona szczególnie ważna, ponieważ aktywność fizyczna seniorów znacznie poprawia jakość ich życia, wspiera profilaktykę wielu chorób i umożliwia im cieszenie […]

Czytaj dalej

Kinezyterapia, Trening funkcjonalny, Porady eksperta, Porady sprzętowe

Sprzęt rehabilitacyjny polecany w ramach programu SENIOR+

Program wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to bardzo pomocna inicjatywa dedykowana dla osób nieaktywnych zawodowo powyżej 60. roku życia. Ma ona na celu tworzenie Dziennych Domów „Senior+” w całej Polsce, w których osoby starsze będą miały możliwość spędzania wolnego czasu i angażowania się w zajęcia o tematyce […]

Czytaj dalej

Kinezyterapia, Porady sprzętowe

Jakie sprzęty wykorzystywane są w kinezyterapii?

Kinezyterapia czyli leczenie ruchem (gr. kinesis-ruch, therapeia-leczenie)  jest jedną z metod fizjoterapii. Stosowana od dawien dawna zarówno w leczeniu narządu ruchu jak i rehabilitacji osób z dysfunkcjami układu oddechowego, nerwowego, trawiennego, moczowo-płciowego i serca. Doskonałe uzupełnienie, a także urozmaicenie ćwiczeń i terapii stanowią sprzęty wykorzystywane w  kinezyterapii, w które warto  zaopatrzyć swój gabinet.

Czytaj dalej

Kinezyterapia, Porady sprzętowe

W jaki sposób wybrać stół rehabilitacyjny do swojego gabinetu? 5 przydatnych porad

Stół rehabilitacyjny to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego gabinetu fizjoterapii. Jest on ważnym narzędziem w pracy fizjoterapeuty, dlatego jego odpowiednie dobranie jest bardzo istotne, jeżeli chcemy, aby ułatwiał nam pracę z pacjentem.  Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które (mamy nadzieję) pomogą lub przynajmniej naprowadzą na wybór najlepszego stołu.

Czytaj dalej