7 powodów, dla których warto zainwestować w dobry stół do terapii manualnej (na przykładzie MANUMED Enraf-Nonius)

Oczekiwanie - zabieg fizjoterapeutyczny. Sklep BardoMed

Nowości sprzętowe

stoły rehabilitacyjne manumed osteoMoment rozpoczęcia własnej działalności fizjoterapeutycznej stawia każdego terapeutę przed wyborem jednego z najważniejszych elementów gabinetu – stołu rehabilitacyjnego. Od tego jaki stół zostanie wybrany w dużej mierze zależy komfort i skuteczność terapii. Oto 7 powodów, dla których warto wybrać profesjonalny stół do rehabilitacji na przykładzie linii Manumed Enraf-Nonius. 

Wycięcie w zagłówku

1). Możliwość wyboru wycięcia w zagłówku dla lepszego komfortu pacjenta. Masujesz? Pracujesz manualnie z pacjentem leżącym na plecach? Wybierz najlepiej pasujące do Twojej pracy wycięcie w stole i dopasuj do niego specjalną zatyczkę. Do wyboru jest wycięcie:

A. Podłużne

B. Trójkątne (opcjonalnie zatyczka w kształcie trójkąta)

C. Bez wycięcia

wycięcie w zagłówku

zatyczka do stołu manumed

Kształt i rozmiar stołu

2). Możliwość wyboru kształtu i rozmiaru sekcji stołu (od 57 cm – 80 cm). Jeżeli wykonujesz z pacjentem dużo ćwiczeń na stole na pewno będziesz zainteresowany wyborem jak najszerszego stołu by zapewnić mu bezpieczeństwo i wygodę, jeżeli natomiast Twoja praca nie wymaga częstych zmian pozycji ciała pacjenta możesz wybrać węższy stół.

kształt i rozmiar

Grubość pianki

3). Możliwość wyboru grubości pianki. Chcesz by Twój stół był miękki i zapewniał Twoim pacjentom duży komfort podczas terapii? A może  w Twojej pracy bardziej odpowiedni będzie stół z twardszym obiciem? Masz możliwość wyboru spośród czterech, różnych gęstości pianki.

A. Standard: 38 Kg/m3

B. DeLuxe: 38 Kg/m3

C. Extra hard: 70 Kg/m3

D. Extra soft: 4 cm 38 Kg/m3 + 1,5 cm 30 Kg/m3grubość pianki

Regulacja wysokości

4). Szeroki zakres regulacji wysokości. Niezależnie od tego czy jesteś niski czy wysoki oraz jakie metody pracy z pacjentem preferujesz stoły z serii Manumed Enraf-Nonius mają szeroki zakres regulacji (od 45 – 95 cm) co pozwala Ci na dobór idealnej wysokości i sprawia, że Twoja praca staje się wygodniejsza.

Typy regulacji:

A. Hydrauliczna

B. Elektryczna (przełącznik nożny)

C. Elektryczna (centrala za pomocą ramy)

regulacja wysokości

Obciążenie stołu rehabilitacyjnego

5). Możliwość zwiększenia maksymalnego obciążenia do 250 kg. Zdarza Ci się pracować z osobami z problemem otyłości? W stołach Manumed Enraf-Nonius masz możliwość zwiększenia obciążenia aż do 250 kg!

obciążenie stołu manumed

Akcesoria dodatkowe do stołów rehabilitacyjnych

6). Szeroki wybór akcesoriów dodatkowych. Jeżeli Twoim celem jest dodatkowa stabilizacja pacjenta do stołów serii Manumed możesz dobrać m.in.:

A. Podparcie miednicy

podparcie miednicy

B. Kliny pionowe do stabilizacji

kliny pionowe do stabilizacji

C. Klin do stabilizacji pod pachą

Klin do stabilizacji pod pachą

D. Pasy do stabilizacji

pas stabilizacyjny 1pas stabilizacyjny 2pas stabilizacyjny 3

Możliwość wyboru koloru tapicerki

7). Możliwość wyboru koloru tapicerki. Przywiązujesz dużą wagę do wyglądu swojego gabinetu? Chciałbyś/chciałabyś posiadać stół dopasowany do swoich potrzeb estetycznych? W przypadku stołów Manumed Enraf-Nonius masz możliwość wyboru spośród 18 kolorów. Ponadto, tapicerka w stołach Manumed posiada wysoką jakość i odporność na środki dezynfekcyjne.

kolorystyka enraf-nonius

Przykładowe stoły z serii Manumed

Stoły do rehabilitacji

manumed optimal 2 czesciowy

Stoły do rehabilitacji

stół manumed optimal

Stoły do terapii manualnej

stol rehabilitacyjny manumed comfort

Stoły do terapii manualnej

manumed osteo stół do rehabilitacji

Stoły do terapii Bobath/Vojty

Manumed exercise bobath vojty

Autor: Anna Cebeńko

Anna Cebeńko to Ekspert firmy BardoMed w zakresie doradztwa w wyborze najlepszych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Posiada 6-letnie doświadczenie pracy w firmie. Chętnie podpowie również w jaki sposób wypromować swój gabinet przy wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych urządzeń oraz możliwości social mediów.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *