Bóle w obrębie pachwin i przywodzicieli – fala uderzeniowa

Nowości sprzętowe, Porady sprzętowe

bóle w obrębie pachwinBóle w obrębie pachwin i kontuzje przywodzicieli są częste wśród piłkarzy, ale ulegają im również sportowcy z innych dyscyplin. W poważnych przypadkach mogą  spowodować długotrwałą przerwę w treningach, dlatego sportowcy szukają leczenia, które zadziała już po pierwszej wizycie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest terapia aparatem Rosetta ESWT.

 

 

Uszkodzenie w obrębie pachwin i przywodziciele jest powszechną kontuzją wśród sportowców. Mimo tego, iż powoduje: ból, niemożność ustania na kontuzjowanej nodze, trudności z chodzeniem – wciąż brak jest dobrej metody diagnostycznej, która w bezsporny sposób określi stopień uszkodzenia. Wiążą się z tym problemy w ustaleniu jednolitego programu rehabilitacyjnego.

Do typowych zaleceń przy bólach w obrębie pachwin i przywodzicieli należą:Ból pachwin i przywodzicieli fala uderzeniowa

  • Masaż
  • Odpoczynek
  • Ćwiczenia rozciągające
  • Hydroterapia
  • Fala uderzeniowa – w przypadku bólu przewlekłego

Ostatnia metoda polega na przeprowadzeniu 4-6 zabiegów w odstępach 4-6 dniowych, w celu uzyskania trwałych wyników. Dzięki zastosowaniu skumulowanej wiązki energii w czasie zabiegu aparatem Rosetta ESWT, napięcie tkanek zostaje zredukowane, a proces ich regeneracji aktywowany.

Przyczyną występowania bólów pachwin i przywodzicieli są między innymi zbyt krótkie przerwy pomiędzy ćwiczeniami obciążającymi, nieodpowiednia rozgrzewka lub jej brak, słaba tkanka łączna i niewłaściwie przeprowadzony trening mięśni brzucha.

Autor: Ekspert BardoMed

Firma BardoMed Sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego już od 13 lat. Przez ten czas zdobyliśmy duże doświadczenie na temat nowoczesnych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Jesteśmy czołowym dostawcą takich aparatów jak: fala uderzeniowa, lasery wysokoenergetyczne, terapia Tecar, urządzenia do fizykoterapii: elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia oraz magnetoterapia. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów - praktyków, dlatego chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego sprzętu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *