Drenaż limfatyczny i jego zastosowanie w kosmetologii

urządzenia do drenażu limfatycznego

Nowości sprzętowe, Porady eksperta

Drenaż limfatyczny, głównie kojarzony z formą terapii stosowanej w obrzękach
o różnej etiologii może mieć korzystny wpływ nie tylko na aspekt zdrowotny, ale również na urodę, dlatego coraz częściej i chętniej stosowany jest również w kosmetologii.

Czym jest drenaż limfatyczny (masaż uciskowy)?

Drenaż limfatyczny jest formą masażu uciskowego, którego zadaniem jest stymulowanie i usprawnianie pracy układu limfatycznego oraz krwionośnego. Dzięki niemu, poprawia się przepływ płynów w kierunku węzłów chłonnych, głównie chłonki (limfy) zalegającej w naczyniach limfatycznych. Zapobiega to i redukuje obrzęki limfatyczne oraz optymalizuje transport wody i soli mineralnych w organizmie.

urządzenie do masażu uciskowego

Drenaż limfatyczny w kosmetologii

Terapia ta szybko została zaadaptowana jako metoda spełniająca potrzeby kosmetologii. Z racji tego, iż nieodzownym celem drenażu limfatycznego jest przepchnięcie zalegającej limfy i udrożnienie węzłów chłonnych, co następnie przekłada się na usunięcie opuchlizn zastoinowych, terapia ta wykorzystywana jest przy redukcji cellulitu oraz żylaków. Wspomaga również spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu drenaż limfatyczny można stosować w terapiach odchudzających. Skóra, która poddawana jest zabiegowi staje się bardziej jędrna i elastyczna co pozytywnie wpływa na jej wygląd i odmłodzenie. Masaż uciskowy może sprawdzić się także w przypadku ciała z bliznami i rozstępami.

Zabieg ten polecany jest również osobom pracującym w pozycji siedzącej lub stojącej, które borykają się z uczuciem „ciężkich nóg”, kobietom często chodzącym na wysokich obcasach, osobom stosującym kuracje odchudzające i antycellulitowe, osobom zapobiegającym powstaniu żylakom, osobom chcącym zredukować nadmiar skóry po odchudzaniu lub ciąży oraz każdemu kto chce poczuć odprężenie, lekkość i relaks.

aparat do drenażu limfatycznego

Efekty masażu uciskowego w zabiegach kosmetologicznych

– usprawnienie przepływu krwi i limfy

– usuwanie i oczyszczanie organizmu z toksyn

– redukcja cellulitu

– ujędrnienie i uelastycznienie skóry

– wymodelowanie sylwetki

– zmniejszenie obrzęków

– przyspieszenie metabolizmu komórkowego

– odżywienie i dotlenienie skóry

– wspomaganie terapii blizn i rozstępów

– poprawa struktury tkanki łącznej

– zwalczenie zespołu ciężkich nóg

Jaki aparat do drenażu limfatycznego wybrać do gabinetu kosmetologii?

Wszystkie te efekty można uzyskać korzystając z zabiegu wykonanemu dzięki aparatom do drenażu limfatycznego. Do gabinetów kosmetologicznych zalecane są aparaty z serii LC posiadające mankiety 6-komorowe (LC600) lub najbardziej dokładny LC 1200P, który współpracuje z mankietami 12-komorowymi, dzięki czemu drenaż jest bardzo dokładny.

Oprócz zabiegów drenażu limfatycznego oferowanym  w gabinetach kosmetologicznych pod okiem wyspecjalizowanej obsługi można również pomyśleć o wspomagającej terapii w zaciszu domowym. Do samodzielnego wykonania zabiegu masażu uciskowego polecane są aparaty przystosowane do tej właśnie terapii. Małe i przenośne aparaty do drenażu limfatycznego z serii WIC 2008 doskonale sprawdzą się w domowej terapii cellulitu, obrzęków, uczucia ciężkich nóg po długim, męczącym dniu czy po prostu jako forma odprężenia i relaksu.

Autor: Jakub Musik

Jakub Musik to fizjoterapeuta, regionalny opiekun klienta na województwo śląskie oraz łódzkie. Studia ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada bogate doświadczenie jeżeli chodzi o innowacyjne urządzenia do fizykoterapii m.in. jest specjalistą w zakresie terapii falami uderzeniowymi.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *