Fala uderzeniowa bez kosztów eksploatacji – co to tak naprawdę oznacza?

Rosetta ESWT - fala uderzeniowa bez kosztów eksploatacji

Porady eksperta

Rosetta ESWT to jedyny dostępny na polskim rynku aparat do terapii falą uderzeniową, który nie generuje kosztów eksploatacji. Szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób działa Rosetta ESWT i w jakich gabinetach znajduje zastosowanie.

Rozwój metody leczenia falą uderzeniową

Popularność terapii zogniskowaną falą uderzeniową sukcesywnie wzrasta już od wczesnych lat 70. ubiegłego wieku, kiedy to po raz pierwszy odnotowano spektakularne efekty w leczeniu tą metodą, przy jednoczesnej dobrej tolerancji ze strony poddanych zabiegom pacjentów.

Rosetta ESWT - fala uderzeniowa bez kosztów eksploatacji

Pierwsze sukcesy związane z zastosowaniem fali uderzeniowej odnotowano w urologii, a dokładniej w leczeniu kamicy nerkowej. Kolejno terapię ESWT zaczęto stosować w leczeniu schorzeń obejmujących narządy ruchu. Dzisiaj aparat Rosetta ESWT jest jednym z najważniejszych urządzeń w każdym gabinecie, w którym stosowane są najnowocześniejsze metody fizykoterapii.

Zalety stosowania elektromagnetycznej fali uderzeniowej

Stosowanie ESWT w leczeniu pacjentów posiada szereg zalet. Wśród nich możemy wyróżnić m.in.:

  • Skuteczność. Bezpośrednia transmisja energii do obszaru objętego bólem skupia jej działanie we wtórnym ognisku, co przesądza o precyzyjności, a tym samym skuteczności zabiegu. Równocześnie sąsiadujące tkanki są nienaruszone, co przesądza o bezinwazyjności leczenia.
  • Analgatyczne działanie. Wpływ ESWT determinuje lepsze unaczynienie poddanych zabiegowi obszarów, co w ostatecznym rozrachunku przekłada się na znaczne obniżenie poziomu odczuwanego przez pacjenta bólu. Sekret analgetycznego działania fali uderzeniowej tkwi w destruktywnym oddziaływaniu na błonę komórkową, co utrudnia proces przekazywania sygnałów bólowych. Uszkodzenie włókien czuciowych w danym ośrodku zapalnym uniemożliwia ponowne unerwienie poddanego leczeniu obszaru, co gwarantuje niemal natychmiastowy i długotrwały efekt przeciwbólowy.
  • Szerokie zastosowanie. Możemy wyróżnić różnorodne efekty biologiczne fali uderzeniowej, wśród których na szczególne podkreślenie zasługuje: przyspieszenie procesów regeneracji, mobilizacja podziałów komórkowych, poprawa krążenia krwi w obszarze ścięgien i mięśni, zmniejszenie napięcia tkanek, pozytywny wpływ na produkcję kolagenu.
  • Oszczędność czasu. Aparat Rosetta ESWT wyposażony jest w dwa aplikatory, dzięki którym istnieje możliwość przeprowadzenia dwóch zabiegów o różnych parametrach w tym samym czasie.
  • Brak kosztów eksploatacji, który szerzej zostanie opisany poniżej.

Ekonomiczna korzyść wynikająca z użytkowania aparatu Rosetta ESWT

Niewątpliwie jedną z zalet aparatu Rosetta ESWT jest brak dodatkowych kosztów eksploatacji. Co kryje się za tym stwierdzeniem? Otóż inne urządzenia, bazujące na działaniu fali uderzeniowej, wymagają okresowej wymiany nabojów, co każdorazowo wiąże się z koniecznością ponoszenia kolejnych kosztów finansowych. W przypadku aparatu Rosetta ESWT jest inaczej – wszystko za sprawą prostego mechanizmu generowania fali elektromagnetycznej.

Mechanizm generowania fali elektromagnetycznej

W urządzeniu Rosetta ESWT kluczową rolę odgrywa aplikator, którego działanie jest związane z zastosowaniem najbardziej zaawansowanej i innowacyjnej technologii. Prąd dostarczany jest do ukrytego wewnątrz aplikatora magnesu, który z kolei wzbudza trzpień (bolec) uderzający w głowicę. Właśnie w ten sposób generowana jest lecznicza fala uderzeniowa, której moc jest równoznaczna z ciśnieniem 5,3 bara, a głębokość wnikania wynosi ok. 6 cm.

Dodatkowo aparat Rosetta ESWT posiada dwie głowice: dużą, generującą falę radialną do stosowania ogólnego oraz małą głowicę aplikatora, która – działając akupunkturową falą – bardzo dobrze sprawdzi się w leczeniu punktów spustowych oraz w oddziaływaniu na mniejsze partie.

Terapia falą uderzeniową

Trendy w wykorzystaniu fali uderzeniowej

Terapia ESWT ma zastosowanie nie tylko w specjalistycznych gabinetach fizjoterapeutycznych, ale również w coraz większym stopniu w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Popularność zawdzięcza właściwościom fali elektromagnetycznej, które obejmują również stymulację wytwarzania kolagenu. Drgania, wytwarzane przez generowaną falę elektromagnetyczną, przenikają do tkanki łącznej, powodując jej naprzemienne napinanie i relaksację, co pozytywnie wpływa na elastyczność i poprawę funkcjonalności. Dzięki temu fala uderzeniowa ma zastosowanie również w walce z nawet najbardziej zaawansowanymi formami cellulitu, widocznie wygładzając powierzchnię skóry, niwelując obrzęki oraz poprawiając jej koloryt.

Na koniec należy również wspomnieć o największej zalecie terapii falą uderzeniową, która w wielu przypadkach stwarza możliwość uniknięcia interwencji chirurgicznej, kolejno długotrwałej rehabilitacji, a w konsekwencji wykluczenia z treningów czy życia zawodowego. Pacjenci odwiedzający gabinety oczekują możliwie jak najmniej bolesnych, bezpiecznych oraz szybkich i efektywnych metod leczenia, do których bez wątpienia możemy zaliczyć metodę ESWT.

Autor: Dominika Czyrnek

Dominika Czyrnek to Ekspert firmy BardoMed w zakresie nowoczesnych rozwiązań w fizykoterapii i rehabilitacji. Entuzjastka zabiegów przezskórnej elektrolizy Epte w leczeniu pacjentów. Jako specjalista ds. marketingu chętnie podpowie również jak wypromować swój gabinet przy zastosowaniu niskobudżetowych rozwiązań.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *