Fale radiowe na twarz i ciało – zastosowanie fali RF w kosmetyce. Prezentujemy efekty

Fale radiowe na twarz i ciało - zastosowanie fali RF w kosmetyce

Porady eksperta

Terapia falami radiowymi, nazywana też radiofrekwencją albo terapią TECAR, znalazła szerokie zastosowanie w fizjoterapii i w kosmetologii, i wciąż zdobywa coraz większą popularność. Pacjenci doceniają jej skuteczność i fakt, że jest bezbolesna. Do czego wykorzystuje się fale radiowe w kosmetyce? Jakie są efekty zabiegów? Zapraszamy do lektury.

Zastosowanie fal radiowych w kosmetyce

Fale radiowe o wysokiej częstotliwości rozgrzewają tkanki (głównie tłuszczowe i mięśniowe), dzięki czemu pobudzają krążenie, a z nim odżywienie komórek, metabolizm na poziomie komórkowym i spalanie kalorii, a także stymulują produkcję kolagenu i elastyny oraz obkurczają istniejące już włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra napina się i odzyskuje elastyczność. Dlatego fale radiowe chętnie stosowane są na twarz,  brzuch oraz inne części ciała.

Fale radiowe na twarz i ciało - zastosowanie fali RF w kosmetyce

Na rynku dostępne są różne urządzenia służące do wykonywania tego rodzaju zabiegów – my polecamy sprawdzone przez nas aparaty Doctor TECAR, umożliwiające pracę w trybach kondensacyjnym i oporowym. Co więcej, urządzenia te mają wykaz ponad 80 schorzeń wraz z opisami terapii.

Fale radiowe na twarz – właściwości i efekty

W jakich celach można stosować fale radiowe na twarz? Przede wszystkim, by poprawić wygląd skóry – jej elastyczność, sprężystość, zmniejszyć zmarszczki i efekt wiszącej skóry. Cykl zabiegów pomoże:

 • ujędrnić i odżywić skórę,
 • poprawić owal twarzy i kształt podbródka,
 • ograniczyć zmarszczki, kurze łapki i „worki” pod oczami,
 • unieść opadające powieki,
 • spowolnić proces starzenia się skóry,
 • zmniejszyć przebarwienia.
Terapia Tecar - efekt odmłodzenia i redukcji zmarszczek
Redukcja zmarszczek. Fot. Kolagen Clinic Dr n. med. Barbara Koleżyńska

Fale radiowe na ciało: brzuch, uda, pośladki – efekty zabiegów

Zastosowanie fal radiowych na brzuch, uda i pośladki natomiast najczęściej wiąże się nie tylko z lepszym wyglądem skóry, ale także z redukcją tkanki tłuszczowej. Terapia TECAR wspiera:

 • ujędrnianie skóry i poprawę jej wyglądu,
 • ograniczenie cellulitu,
 • obkurczanie wiszącej skóry,
 • redukcję obwodu danej części ciała,
 • lepsze odżywienie komórek.

Efekty zabiegu często są widoczne od razu, jednak dopiero cała seria pozwala je utrwalić.

Terapia Tecar - redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu. Fot. Kolagen Clinic Dr n. med. Barbara Koleżyńska

Fale radiowe (TECAR) w gabinecie kosmetologicznym

Jeśli zastanawiasz się nad włączeniem terapii TECAR do oferty swojego gabinetu, zapraszamy do kontaktu. Mamy świadomość, że jest to spory wydatek – nie musisz się jednak obawiać zakupu „w ciemno”. U nas masz możliwość przetestowania sprzętu przed jego zamówieniem, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Autor: Ekspert BardoMed

Firma BardoMed Sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego już od 13 lat. Przez ten czas zdobyliśmy duże doświadczenie na temat nowoczesnych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Jesteśmy czołowym dostawcą takich aparatów jak: fala uderzeniowa, lasery wysokoenergetyczne, terapia Tecar, urządzenia do fizykoterapii: elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia oraz magnetoterapia. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów - praktyków, dlatego chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego sprzętu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *