Jakie zastosowanie ma fala uderzeniowa w kosmetologii?

Porady eksperta

fala uderzeniowa w kosmetologiiLeczenie falą uderzeniową obejmuje wiele schorzeń. Wykorzystywane jest m.in. przy walce z bólami różnego pochodzenia, schorzeniami stawów biodrowych, kości i mięśni, zwapnieniu w obrębie tkanek miękkich oraz podwyższonym napięciu mięśniowym. Swoje zastosowanie znajduje również w kosmetologii.

Rosetta ESWT w walce z cellulitem

Cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, to zmora kobiet na całym świecie. Badania wykazują, że nawet 80% kobiet w wieku powyżej 25 roku życia boryka się z tą przypadłością. Zaawansowanie cellulitu dzieli się na 4 fazy, mówiące o stopniu zaawansowania schorzenia.

Etap 0. Brak cellulitu.

Etap 1. Początek cellulitu – niewidoczny gołym okiem, rozpoznawany tylko przy pomocy odpowiednich urządzeń pomiarowych.

Etap 2. Lekko pofałdowana powierzchnia skóry, widoczna zwłaszcza po jej ściśnięciu.

Etap 3. Cellulit zaawansowany – Zmiany skórne zauważalne są gołym okiem zarówno, w pozycji stojącej jak i leżącej.

Etap 4. Cellulit ciężki – skóra w dotyku jest wiotka i pofałdowana (struktura porównywana do powierzchni kalafiora).  Często w tym etapie występują bóle.

usuwanie cellulitu na udach fala uderzeniowa

Z pomocą przychodzi terapia falą uderzeniową Rosetta ESWT.  Ultradźwięki wytwarzają wibracje w tkance łącznej, powodując jej napinanie i rozluźnianie. Skutkuje to  rozbiciem komórek tłuszczowych, a co za tym idzie,  wygładzeniem powierzchni skóry i pozbyciem się niechcianych grudek. Ponadto poprawiana jest tonacja powierzchni skóry, a bolące obrzęki zostają zredukowane.

fala uderzeniowa w kosmetologii

Zmniejszanie blizn i rozstępów falą uderzeniową

Spora liczba kobiet boryka się także z rozstępami, czy bliznami innego pochodzenia. Nieestetyczne zmiany skórne można wyeliminować  stosując leczenie falą uderzeniową.  Poprawia ona mikro cyrkulację, dostarcza dużą ilość tlenu oraz przyspiesza metabolizm. Pobudzone krążenie oraz  poprawione ukrwienie wpływają na proces gojenia, który znacząco się przyspiesza. Wytworzenie się nowych włókien elastynowych i kolagenowych zapewnia wypełnienie defektów i wgłębień wywołanych przez blizny.

Zabiegi aparatem Rosetta ESWT są bezbolesne i nieinwazyjne, a ich rezultaty są bardzo szybko widoczne.  Sam zabieg jest krótki (5-10 minut), natomiast daje długotrwałe efekty.
fala uderzeniowa rosetta eswt

Więcej informacji na temat aparatu Rosetta ESWT

Autor: Ekspert BardoMed

Firma BardoMed Sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego już od 13 lat. Przez ten czas zdobyliśmy duże doświadczenie na temat nowoczesnych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Jesteśmy czołowym dostawcą takich aparatów jak: fala uderzeniowa, lasery wysokoenergetyczne, terapia Tecar, urządzenia do fizykoterapii: elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia oraz magnetoterapia. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów - praktyków, dlatego chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego sprzętu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *