Limfodrenaż w domu lub gabinecie – polecamy skuteczny sprzęt

Limfodrenaż w domu lub gabinecie

Porady eksperta

Limfodrenaż (drenaż limfatyczny, masaż uciskowy) to popularny, bezbolesny i relaksujący zabieg stosowany w nowoczesnej fizjoterapii i kosmetologii. Można go wykonywać także w domu. Sprawdź, na czym polega, jakie można dzięki niemu osiągnąć efekty i które aparaty polecamy do limfodrenażu profesjonalnego oraz domowego.

Czym jest limfodrenaż?

Limfodrenaż to drenaż lub masaż limfatyczny, nazywany też presoterapią. Taka skrócona nazwa utarła się zwłaszcza w środowisku kosmetologicznym. Zabieg polega na równomiernym uciskaniu kończyny lub innej partii ciała, by pobudzić układy krwionośny i limfatyczny do pracy oraz przepchnąć zalegającą limfę w kierunku węzłów chłonnych.

Stosuje się go zarówno do leczenia i profilaktyki:

  • niewydolności układu limfatycznego ze względu na różne choroby, w tym po mastektomii,
  • obrzęków limfatycznych (pierwotnych oraz wtórnych),
  • otyłości, nadwagi,

jak i w celach sportowych oraz estetycznych, takich jak:

  • przyspieszenie regeneracji po wysiłku,
  • przyspieszenie absorpcji krwiaków,
  • wsparcie organizmu w oczyszczaniu się z toksyn,
  • redukcja cellulitu,
  • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
  • zmniejszenie uczucia „ciężkich nóg”.

Limfodrenaż w domu lub gabinecie

Limfodrenaż – efekty

Wiele osób rozważających korzystanie z limfodrenażu pyta, po jakim czasie widać efekty zabiegów. Wszystko zależy jednak od tego, czego oczekujesz, i jak zaawansowany jest dany problem. Ładniejszy wygląd i poprawa kondycji skóry widoczne będą od razu, obrzęk limfatyczny także może się zauważalnie zmniejszyć już po pierwszym zabiegu, choć kolejne sesje na pewno tę poprawę zwiększą i utrwalą.

Podobnie efekty wsparcia regeneracji powysiłkowej działają natychmiast. Presoterapię trzeba jednak powtarzać po każdym treningu, bo działanie pojedynczego zabiegu nie jest długofalowe. Wśród sportowców, którzy stosują go systematycznie, limfodrenaż zbiera doskonałe opinie.

Jednak na wiele efektów tej terapii trzeba poczekać nieco dłużej – dlatego tak ważna przy tych zabiegach jest regularność.

Limfodrenaż w gabinecie – nowoczesne aparaty w zestawach

Do gabinetów kosmetologicznych, odnowy biologicznej, fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych polecamy nowoczesne aparaty do limfodrenażu CarePump z serii Advanced (zwłaszcza model EXPERT8). Szczególnie warto zwrócić uwagę na zestawy, które uwzględniają najistotniejsze mankiety w zależności od specjalizacji.

Dla kosmetologów niewątpliwie najbardziej interesujący będzie zestaw Beauty, który zawiera najczęściej stosowane w tej branży mankiety w formie spodenek oraz pasa na biodra i brzuch. Fizjoterapeuci mogą być zainteresowani bardziej rozbudowanym zestawem Premium, który wyposaży ich w sprzęt przydatny przy schorzeniach zlokalizowanych w różnych miejscach.

Limfodrenaż w domu – polecany sprzęt

Jeśli stosujesz te zabiegi jako profilaktykę lub w celach estetycznych i chcesz stale utrzymywać efekty, warto zatroszczyć się o systematyczność limfodrenażu. Jak często korzystać z terapii? W zależności od potrzeb, ale możesz nawet codziennie. Nie znaczy to jednak, że siedem dni w tygodniu musisz być u specjalisty! Producenci, widząc potencjał tej metody, zaprojektowali urządzenia, które umożliwiają każdemu samodzielne przeprowadzenie tego zabiegu w prosty sposób i bez specjalistycznej wiedzy.

Osobom prywatnym dedykowane są m.in. aparaty do drenażu limfatycznego CarePump LITE4 i LITE6 z Certyfikatem Polskiego Towarzystwa Limfologicznego i mobilne CarePump MOVE4, MOVE6 lub MOVE8.

Z myślą o kobietach po mastektomii powstał zestaw Amazonka.

Wszystkie te aparaty posiadają zaprojektowane przez specjalistów podstawowe tryby pracy, które można dostosować do swoich potrzeb i preferencji.

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub chciałbyś pomocy w wyborze najlepszego dla Ciebie urządzenia, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

Autor: Ekspert BardoMed

Firma BardoMed Sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego już od 13 lat. Przez ten czas zdobyliśmy duże doświadczenie na temat nowoczesnych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Jesteśmy czołowym dostawcą takich aparatów jak: fala uderzeniowa, lasery wysokoenergetyczne, terapia Tecar, urządzenia do fizykoterapii: elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia oraz magnetoterapia. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów - praktyków, dlatego chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego sprzętu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *