Enraf-Nonius – przegląd najważniejszych produktów do rehabilitacji i fizykoterapii

Bieżnia Enraf-Nonius

Porady sprzętowe

Firma Enraf-Nonius jest liderem rynku w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji. Od ponad 89 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości sprzęt, który umożliwia terapeutom uzyskanie najlepszych rezultatów ze swoimi pacjentami. W artykule przedstawiamy przegląd najważniejszych produktów do rehabilitacji i fizykoterapii tej firmy.

O firmie Enraf-Nonius i jej ofercie

Firma Enraf-Nonius udoskonala swoje urządzenia w oparciu o badania naukowe, wykorzystując do ich produkcji najlepsze dostępne na rynku materiały. Pomagają nie tylko dbać o zdrowie pacjentów, ale dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii, chronią fizjoterapeutów przed szkodliwymi skutkami długotrwałej pracy na urządzeniach. Bezpieczeństwo urządzeń potwierdzone jest licznymi certyfikatami, wyróżnieniami i nagrodami, ale co najważniejsze – referencjami zadowolonych klientów.

Firma ma swoich przedstawicieli w 120 krajach, dzięki czemu zapewnia najlepszą opiekę posprzedażową. W Polsce reprezentuje ją firma BardoMed, która jest jej jedynym dystrybutorem.

Enraf-Nonius dysponuje bogatą ofertą produktową, do której należą: aparaty do elektroterapii, ultradźwięków, terapii skojarzonej, laseroterapii, terapii podciśnieniowej, EMG biofeedback, diatermia krótkofalowa, diatermia mikrofalowa, fala uderzeniowa, drenaż limfatyczny, stoły rehabilitacyjne, trakcja, bieżnie rehabilitacyjne, ciepłolecznictwo, zimnolecznictwo.

Poniżej przedstawiamy kilka naszym zdaniem najciekawszych produktów, które wprowadzają dużą innowację w daną terapię.

Aparat do ultradźwięków Sonopuls 190S

Sonopuls 190S to aparat, który umożliwia wykonywanie zabiegu ultradźwięków bezobsługowo. Dzięki głowicy współpracującej z modułem VACUM, utrzymuje głowicę w miejscu zabiegowym i nie wymaga, by ją przemieszczać w trakcie zabiegu. Zamiast żelu sprzęgającego, wykorzystuje żelpady, co czyni terapię łatwiejszą. Posiada również opatentowane ultradźwięki w niskiej dawce LIPUS, które mają udokumentowany wpływ na wzrost kości, ścięgien i naprawę nerwów i wspomagają procesy gojenia w ostrym oraz podostrym stanie zapalnym.

Aparat do ultradźwięków Sonopuls 190S (StatUS)

Diatermia krótkofalowa Enraf-Nonius Curapuls 670

Enraf-Nonius Curapuls 670 to urządzenie typu “terapuls”, które posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz z wbudowaną biblioteką schorzeń oraz wizualny, podświetlany, kolorowy wskaźnik przekazywanej dawki energii, dzięki czemu informuje terapeutę o zastosowanej dawce: termicznej lub atermicznej.  Terapia nie wymaga użycia rąk terapeuty. W zestawie znajduje się regulowane ramię elektrody. Curapuls 670 posiada dwa niezależne kanały terapeutyczne, do których można podłączyć dwie elektrody.

Enraf-Nonius Curapuls 670

Bieżnia rehabilitacyjna Enraf-Nonius EN-Motion Plus

Enraf-Nonius EN-Motion Plus to bieżnia znacznie ułatwiająca pracę terapeuty. Automatyczne dostosowywanie prędkości do użytkownika usprawnia przeprowadzanie testów wysiłkowych. Oprogramowanie zawiera wbudowane programy prób wysiłkowych i gotowe programy treningowe. Niski próg wejścia na bieżnię jest dużym udogodnieniem w pracy z mniej sprawnym pacjentem. Elektrycznie regulowane poręcze boczne dają możliwość ergonomicznej pracy z pacjentem, a cichy silnik nie utrudnia komunikacji w trakcie terapii. Ujemny kąt nachylenia umożliwia pracę zarówno koncentryczną, jak i ekscentryczną.

Enraf-Nonius EN-Motion Plus

Zapraszamy do szerszego zapoznania się z produktami Enraf-Nonius na naszej stronie internetowej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Autor: Jakub Musik

Jakub Musik to fizjoterapeuta, regionalny opiekun klienta na województwo śląskie oraz łódzkie. Studia ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada bogate doświadczenie jeżeli chodzi o innowacyjne urządzenia do fizykoterapii m.in. jest specjalistą w zakresie terapii falami uderzeniowymi.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *