CarePump Expert8 zdobywcą tegorocznej nagrody Red Dot Award: Product Design!

CarePump Expert8 zdobywcą tegorocznej nagrody Red Dot Award: Product Design!

Wydarzenia

Z dumą informujemy, że Expert8 – innowacyjny aparat do drenażu limfatycznego naszej marki CarePump – otrzymał tegoroczną nagrodę Red Dot Design Award w kategorii Urządzenia Medyczne!

Red Dot, czyli “Oscar Designu”

To dla nas ogromne wyróżnienie i międzynarodowy sukces. Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa, często nazywana „Oscarem designu”. Projekt naszego urządzenia został doceniony za jego wysoką jakość i innowacyjność.

CarePump Expert8 zdobywcą tegorocznej nagrody Red Dot Award: Product Design!

O CarePump Expert8

Aparat do presoterapii CarePump Expert8 został zaprojektowany dla fizjoterapeutów, także niewidomych. Dzięki ułatwieniom w formie dużej klawiatury kierunkowej ze specjalnymi oznaczeniami oraz komunikatom głosowym, mogą oni z łatwością uruchomić i przeprowadzić zabieg przy użyciu naszego urządzenia, a tym samym wspierać swoją codzienną pracę zabiegami presoterapii.

Z kolei fizjoterapeutom niedowidzącym pracę z urządzeniem ułatwia opcja wysokiego kontrastu na dużym, kolorowym, dotykowym ekranie.

Autorskie programy terapeutyczne i nowoczesny design

Expert8 to efekt wieloletniej współpracy z Polskim Towarzystwem Limfologicznym, którego eksperci – w oparciu o swoją rozległą wiedzę limfologiczną i doświadczenie w pracy z pacjentami – opracowali dla nas autorskie programy terapeutyczne dedykowane różnym schorzeniom. Z kolei za design urządzenia odpowiada studio projektowe Husarska – zdobywca wielu nagród krajowych i zagranicznych z zakresu projektowania.

Zespół pod kierownictwem Stefana Hamigi zaprojektował dla nas kompaktową obudowę Experta8, a także zadbał o wizualną stronę interfejsu. Całe przedsięwzięcie zostało poprzedzone badaniami wśród przyszłych odbiorców, aby jak najlepiej poznać ich potrzeby. W efekcie powstało urządzenie ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu, gwarantujące komfort pracy profesjonalistom w gabinetach, ale też estetyczne, czego potwierdzeniem jest m.in. otrzymana przez nas nagroda.

Gala Red Dot 2023

Red Dot Winner 2023Expert8 – jako laureat tegorocznego konkursu – zostanie opublikowany w roczniku Red Dot Design, zaprezentowany w sekcji zwycięzców na stronie internetowej Red Dot, a także na organizowanych przez Red Dot wystawach. Przed nami oficjalna ceremonia wręczenia nagród. Gala Red Dot odbędzie się 19 czerwca w Aalto Theatre w Essen. Na tej uroczystości nie może nas zabraknąć. Nie możemy się już doczekać!

Funkcjonalności aparatu CarePump Expert8

Nowoczesny design to nie jedyna rzecz, która wyróżnia na rynku to urządzenie. Są to przede wszystkim jego zaawansowane funkcjonalności, które dają niemal nieograniczone możliwości w zakresie ustawień zabiegu i dostosowania parametrów do potrzeb każdego pacjenta.

Aparat do presoterapii CarePump Expert8 dla wszystkich fizjoterapeutów, także niewidomych

Aparat posiada 13 gotowych programów, dedykowanych leczeniu poszczególnych schorzeń, z możliwością ich modyfikacji oraz stworzenia i zapisania do 100 własnych programów.

Umożliwia bardzo precyzyjną regulację parametrów zabiegu, ustawienia spadku ciśnienia w kolejnych pompowanych komorach, a także regulację prędkości wykonywania zabiegu. Gwarantuje zabieg z dokładnie tym ciśnieniem, jakie zostało zadane na urządzeniu, dzięki stałemu pomiarowi ciśnienia w komorach mankietu przez cały czas trwania terapii. Urządzenie to posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Limfologicznego.

Katarzyna Bienia
Autor: Katarzyna Bienia

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i specjalistka ds. marketingu firmy BardoMed/CarePump. Z firmą współpracuje od 2020 roku. Lubi przekazywać swoje myśli za pomocą pisanego słowa. Entuzjastka zdrowego stylu życia i domowych zabiegów fizjoterapeutycznych. Służy także pomocą w zakresie prowadzenia działań promocyjnych online.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *