Droga do mistrzostwa – rozmowa z Sebastianem Kasprzykiem, złotym medalistą Mistrzostw Europy w biegach OCR

Sebastian Kasprzyk - złoty medalista Mistrzostw Europy w biegach OCR

Wydarzenia

Z Sebastianem Kasprzykiem rozmawiamy o jego zainteresowaniach sportowych, przygotowaniach do zawodów, sukcesach i… drenażu limfatycznym, który pomaga mu w regeneracji pomiędzy treningami. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Biegi przeszkodowe – skąd zainteresowanie taką dziedziną sportu? 

Moja przygoda z biegami OCR rozpoczęła się w 2015 roku w Myślenicach, podczas pierwszej edycji biegów przeszkodowych górskich. Wystartowałem, aby się sprawdzić i spróbować czegoś nowego. Po tym wydarzeniu rozpocząłem współpracę z profesjonalnymi trenerami oraz całkowicie zmieniłem swój tryb życia i zacząłem odnosić sukcesy zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Sebastian Kasprzyk - złoty medalista Mistrzostw Europy w biegach OCR

Jak wyglądają Twoje przygotowania do tak dużej imprezy jak np. Mistrzostwa Europy OCR w Gdyni? 

Moje przygotowania nie należą do najłatwiejszych, ponieważ muszę łączyć pracę zawodową oraz treningi, co bywa trudne. Trenuję pod okiem Jakuba Woźniaka i Roberta Kosteckiego, którym ufam i precyzyjnie wykonuję ich plany treningowe. Nie skupiam się tylko na bieganiu, ale również na ćwiczeniach siłowych oraz technice pokonywania przeszkód, która w biegach OCR odgrywa bardzo ważną rolę.

Brązowy medal w sztafecie oraz złoty medal na krótkim dystansie w kategorii 18-24. Który sukces cieszy bardziej? 

Dla mnie sam kolor krążka nie odgrywa zasadniczej roli, ponieważ zdobycie medalu na zawodach tak wielkiej rangi samo w sobie stanowi ogromne osiągnięcie. Gdybym miał jednak wybierać, to większą radość sprawiło mi zdobycie brązowego medalu w sztafecie. Cała nasza trójka zostawiła na trasie mnóstwo zdrowia, by osiągnąć historyczny wynik dla polskiego OCR.

Zawody OCR w Gdyni – jak oceniasz przebieg samej imprezy, atmosferę?   

Zawody zorganizowane na najlepszym poziomie z europejskimi przeszkodami technicznymi i  zawodnikami najwyższej rangi. Oceniłbym organizację na mocną 5+. Polscy kibice również pokazali się z rewelacyjnej strony i poprzez głośny doping wspierali wszystkich zawodników. Za rok widzimy się we Włoszech na Mistrzostwach Europy.

Aparat do drenażu limfatycznego WIC 2008 MS – jaką rolę pełnił dla Ciebie podczas przygotowań do startu, a jaką podczas samych zawodów?  

Podczas swoich przygotowań codziennie korzystałem z aparatu do drenażu limfatycznego WIC 2008MS. Działał on regeneracyjnie, szczególnie pomiędzy dwoma treningami dziennie. Aparat do drenażu jest poręczny, dlatego łatwo go było zabrać ze sobą do Gdyni, gdzie pomagał mi szybko wrócić do pełnej sprawności między poszczególnymi startami. Z uwagi na charakter zawodów, korzystałem z drenażu nie tylko na nogi, ale również na ręce.

Sebastian Kasprzyk z aparatem do drenażu limfatycznego WIC 2008MS

Czy uważasz, że regularne zabiegi drenażu limfatycznego miały realny wpływ na osiągnięte przez Ciebie wyniki?  

Zdecydowanie tak. Aparat do drenażu limfatycznego pomagał mi codziennie wychodzić w pełni zregenerowanym na trening, dzięki czemu mogłem wykonywać w 100% wyznaczony plan treningowy.

Sebastian Kasprzyk podczas zabiegu drenażu limfatycznego

Poleciłbyś aparat WIC 2008MS innym sportowcom?  

Oczywiście, że tak! Szczególnie zawodnikom, którzy wykonują duże objętości treningowe, gdyż tego typu zawodnicy najlepiej odczują efekty działania tego rewelacyjnego urządzenia.

Twój przepis na sukces to… ?  

Ciężka praca i upór w dążeniu do celu.

Autor: Ekspert BardoMed

Firma BardoMed Sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego już od 13 lat. Przez ten czas zdobyliśmy duże doświadczenie na temat nowoczesnych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Jesteśmy czołowym dostawcą takich aparatów jak: fala uderzeniowa, lasery wysokoenergetyczne, terapia Tecar, urządzenia do fizykoterapii: elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia oraz magnetoterapia. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów - praktyków, dlatego chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego sprzętu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *