Nowy gabinet partnerski BardoMed w Healthy Center by Ann!

Healthy Center by Ann

Wydarzenia

Ostatnio pochwaliliśmy się na naszych profilach w mediach społecznościowych nawiązaniem współpracy  z Centrum Sportu i Dietetyki Anny Lewandowskiej – Healthy Center by Ann w Warszawie, gdzie znajduje się nasz nowy gabinet partnerski Return to Play – Fizjoterapia Sportowa. Dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć Wam więcej o naszej współpracy. 

Healthy Center by Ann to miejsce umożliwiające korzystanie z usług najlepszych specjalistów z dziedziny treningu personalnego i mentalnego, dietetyki, fizjoterapii, a także medycyny sportowej. Holistyczne podejście oraz skupienie profesjonalistów wielu różnych dziedzin daje możliwość zadbania o swoje zdrowie kompleksowo w jednym miejscu.

Healthy Center by Ann

W Healthy Center by Ann możecie skorzystać z profesjonalnej opieki fizjoterapeutycznej. W naszym gabinecie partnerskim Return to Play pracują wykwalifikowani fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem. Stosują oni innowacyjne i skuteczne metody pracy z pacjentem, pomagają dojść do pełnej sprawności przy bólu i kontuzjach, a także uczą, jak zapobiegać uszkodzeniom i przeciążeniom. W szczególności zajmują się diagnostyką oraz leczeniem urazów, przewlekłych problemów ortopedycznych, zaburzeń biomechaniki, rehabilitacją po ortopedycznych zabiegach operacyjnych, a także profilaktyką kontuzji sportowych. W gabinecie możecie skorzystać m.in. z konsultacji fizjoterapeutycznych, ortopedycznych, masażu, kinesiotapingu, czy suchego igłowania.

W ramach współpracy udostępniliśmy fizjoterapeutom z Return to Play sprzęt do rehabilitacji, znajdujący się w naszej ofercie: Aparat do terapii Tecar – Doctor Tecar AVX, Aparat do elektrolizy przezskórnej EPTE®, Laser wysokoenergetyczny iLUX 10 Duo oraz LaserNeedle – światłowodowy laser dla Ortopedii i Sportu. Są to najwyższej jakości aparaty, które wprowadzają pracę z klientem na jeszcze wyższy poziom.

Aparat do terapii TECAR – Doctor Tecar AVX

Sekret terapii przy pomocy sprzętu Doctor Tecar tkwi w połączeniu fali radiowej z działaniem prądu zmiennego naprzemiennego. Terapia ta opiera się na oddziaływaniu ciepła na organizm, które powstając na poziomie komórkowym, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia mikro-krążenie i przyspiesza metabolizm tkanek poddanych zabiegowi. Najważniejsze efekty terapeutyczne to działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, biostymulacyjne oraz przywrócenie prawidłowego metabolizmu. Terapia TECAR rozwiązuje problemy zdrowotne związane z chorobami kości, stawów, jak również urazami więzadeł oraz mięśni.

Aparat do elektrolizy przezskórnej EPTE®

Gabinet w Healthy Center by Ann należy do kilkudziesięciu, prestiżowych placówek w Polsce świadczących zabiegi przezskórnej elektrolizy EPTE®. Terapia ta jest przełomową techniką w leczeniu tendinopatii. Urządzenie działa bezpośrednio na uszkodzone ścięgna, wykorzystując bezbolesną metodę mikroprądów galwanicznych aplikowanych za pomocą igły do akupunktury i powodując mikro-uszkodzenia tkanki, aby mogła się ona zregenerować na nowo. Proces elektrolizy wytwarza kontrolowane zapalenie, niezbędne do wyleczenia tendinopatii. Niszczy zdegenerowaną tkankę i stymuluje ciało do wytwarzania nowych zdrowych tkanek. EPTE® jest szybką i efektywną metodą terapeutyczną leczenia większości schorzeń ścięgien popartą dowodami klinicznymi. W ciągu zaledwie 48 godzin pacjent odzyskuje zakres ruchu i każdy ból zostanie znacznie złagodzony.  Jako pierwsze urządzenie do elektrolizy przezskórnej EPTE® jest certyfikowane przez Unię Europejską.

Laser wysokoenergetyczny iLUX 10 Duo

Aparaty wysokoenergetyczne iLUX to jedyne aparaty z trzema długościami fali. Posiadają aż 7 trybów pracy, a każdy z nich wywołuje inne korzyści i posiada inne cechy, z których można wybrać najlepsze do terapii przewlekłych i ostrych schorzeń. Dzięki aparatom można osiągnąć 5 głównych efektów terapeutycznych: przeciwbólowy, przeciwzapalny, biostymulacyjny, anty-obrzękowy oraz uwolnienia napięcia. Urządzenia pozwalają osiągnąć natychmiastowy efekt przeciwbólowy, co jest szczególnie  ważne w pracy ze sportowcami, którzy wymagają szybkiego powrotu do zdrowia. Laseroterapia wysokoenergetyczna posiada szerokie zastosowanie w pracy ze sportowcami. Laser wykorzystywany jest w przypadku różnego typu kontuzji, np. zwichnięć, przeciążeń mięśni, stłuczeń czy przykurczów. Z aparatów korzystają największe kluby sportowe świata.

LaserNeedle – światłowodowy laser dla Ortopedii i Sportu

Terapia LaserNeedle jest innowacyjną, medyczną metodą nieinwazyjnego i bezbolesnego leczenia schorzeń z dziedziny: ortopedii, sportu, medycyny i rehabilitacji. Technologia LaserNeedle pozwala na precyzyjne naświetlanie tkanek, dzięki czemu możliwe jest stymulowanie głębokich obszarów tkankowych i uzyskiwanie najszybszych efektów. Dzięki terapii LaserNeedle można osiągnąć przełomowe rezultaty w leczeniu ostrych schorzeń stawów – szczególnie artrozy i artrezy, a także wielu urazów mięśniowych i schorzeń ścięgien. LaserNeedle działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przyspiesza wzrost nowych komórek.

Zainteresowanych powyższymi metodami fizjoterapeutycznymi zapraszamy do Warszawy do naszego partnerskiego gabinetu Return to Play – Fizjoterapia Sportowa w Centrum treningowo – dietetycznym Healthy Center by Ann, aby pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów na własnej skórze przekonać się o ich skuteczności.

Autor: Ekspert BardoMed

Firma BardoMed Sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego już od 13 lat. Przez ten czas zdobyliśmy duże doświadczenie na temat nowoczesnych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Jesteśmy czołowym dostawcą takich aparatów jak: fala uderzeniowa, lasery wysokoenergetyczne, terapia Tecar, urządzenia do fizykoterapii: elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia oraz magnetoterapia. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów - praktyków, dlatego chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego sprzętu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *