Program FEnIKS: Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)

Program FEnIKS: Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)

Wydarzenia

Program FEnIKS „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” jest inicjatywą, mającą na celu poprawę jakości oraz dostępności podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce. Obejmuje on różnorodne działania, skierowane na rozwój infrastruktury, a także wdrażanie nowoczesnych technologii i systemów informacyjnych w placówkach zdrowia. Nabór wniosków trwa od 20 sierpnia 2024 do 19 września 2024 roku.

Projekt będzie realizowany w formule grantowej. Skierowany jest do wszystkich podmiotów, wykonujących działalność leczniczą, posiadających umowę z NFZ o udzielanie świadczeń w ramach POZ.

Działania objęte programem FEnIKS

Programem FEnIKS objęte są następujące działania:

  • Zakup sprzętu medycznego – czyli wszystko, co potrzebne do diagnostyki, profilaktyki, opieki domowej nad pacjentami oraz fizjoterapii.
  • Zakup sprzętu IT – serwery, komputery i oprogramowanie teleinformatyczne.
  • Roboty budowlane – dotyczące infrastruktury potrzebnej do prowadzenia działalności leczniczej. Chodzi o dostosowanie i ulepszenie pomieszczeń do nowych usług zdrowotnych w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia na poziomie POZ. Ważne jest, żeby te prace nie zmieniały kubatury budynku i nie wymagały dodatkowych pozwoleń.

Należy pamiętać, że wybór poszczególnych działań w ramach grantu musi być uzasadniony rzeczywistymi potrzebami podmiotu, a ich realizacja przyczynić się do osiągnięcia celów projektu.

Program FEnIKS: Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)

Maksymalna wysokość środków

Maksymalna wysokość środków, o które może wnioskować pojedyncza placówka POZ:

  • Grupa I – od 1 do 5000 pacjentów na liście aktywnej – wysokość grantu do: 300 000,00 zł
  • Grupa II – od 5001 do 10000 pacjentów na liście aktywnej – wysokość grantu do: 450 000,00 zł
  • Grupa III – powyżej 10000 zł pacjentów na liście aktywnej – wysokość grantu do: 600 000,00 zł

Dla podmiotów, które nie mogą odzyskać VAT, budżet obejmuje kwoty brutto (VAT będzie kwalifikowalny w projekcie). Podmioty, które mogą odzyskać VAT określają budżet w kwotach netto (VAT nie będzie kwalifikowalny w projekcie).

Składanie wniosków

Dalsze kroki dla zainteresowanych uczestnictwem w programie:

  • Wniosek o powierzenie grantu należy przygotować w formie elektronicznej, korzystając z dedykowanej aplikacji. Wniosek wypełnia się bezpośrednio w aplikacji i pobiera po jego prawidłowym uzupełnieniu.
  • Następnie należy podpisać wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zweryfikowanym ważnym certyfikatem, i przesłać do NFZ wraz z załącznikami poprzez skrzynkę ePUAP przeznaczoną dla projektu.

Składanie wniosków rozpocznie się 20 sierpnia o godz. 10:00. Wniosek należy złożyć w ciągu 30 dni od rozpoczęcia naboru, czyli do 19 września 2024 r.

Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości uzyskania grantu, warto zapoznać się z informacjami umieszczonymi na stronie NFZ.

Sprzęt objęty programem

Na liście sprzętu objętego programem znajdują się m.in.

Obecnie opublikowana lista sprzętu ma charakter poglądowy.

Przykładowy sprzęt, którego zakup można sfinansować ze środków programu FEnIKS:

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące sprzętu z naszej oferty, to zapraszamy do kontaktu.

Autor: Ekspert BardoMed

Firma BardoMed Sp. z o.o. działa na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego już od 13 lat. Przez ten czas zdobyliśmy duże doświadczenie na temat nowoczesnych rozwiązań do gabinetu rehabilitacji i fizykoterapii. Jesteśmy czołowym dostawcą takich aparatów jak: fala uderzeniowa, lasery wysokoenergetyczne, terapia Tecar, urządzenia do fizykoterapii: elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia oraz magnetoterapia. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów - praktyków, dlatego chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego sprzętu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *