NuStep jako nowoczesny sprzęt do rehabilitacji seniorów i osób z problemami kardiologicznymi

NuStep - sprzęt do rehabilitacji seniorów

Porady sprzętowe

NuStep to innowacyjne i bezpieczne urządzenie przeznaczone do rehabilitacji  i treningu funkcjonalnego całego ciała u osób z problemami kardiologicznymi, seniorów (rehabilitacja geriatryczna), osób niepełnosprawnych, w rehabilitacji pulmonologicznej, medycynie sportowej, a także u osób chcących poprawić ogólną kondycję fizyczną.

NuStep – trening funkcjonalny całego ciała

Dzięki połączeniu specjalnej technologii płynności ruchów oraz konstrukcji umożliwiającej  ćwiczenia w naturalnej pozycji siedzącej, NuStep może być używany przez osoby starsze, niepełnosprawne czy z chorobami sercowo-naczyniowymi.

NuStep - sprzęt do rehabilitacji seniorów

NuStep umożliwia pracę wszystkich głównych grup mięśni, zapewniając efektywny trening układu krążenia w wygodnej pozycji, która nie obciąża stawów kolanowych czy biodrowych, dzięki czemu osoby z chorobami zwyrodnieniowymi mogą czuć się komfortowo podczas sesji treningowej. Unikalna, pozioma konstrukcja pozwala płynnie poruszać górnymi i dolnymi kończynami w sposób stymulujący chód, z dodatkową korzyścią w postaci treningu oporowego.

Zalety urządzenia NuStep

NuStep posiada cichy napęd paskowy zamiast koła zamachowego, stosowanego w większości urządzeń treningowych. Dzięki temu NuStep jest niezwykle bezpieczny dla seniorów czy osób z problemami kardiologicznymi, ponieważ zakres ruchów i bezwładności kontrolowany jest przez użytkownika. Poza tym niska inercja podczas uruchamiania urządzenia, pozwala na łatwy start i rozpoczęcie treningu. Cicha praca urządzenia oraz brak kabli sieciowych (ze względu na wbudowany akumulator) zapewnia komfort treningu zarówno pacjentowi, jak i innym domownikom, przez co NuStep z powodzeniem może być stosowany w warunkach domowych.

Kolejnym atutem przemawiającym za użytkowaniem NuStepa przez seniorów oraz osób z chorobami sercowo-naczyniowo jest ergonomiczne, duże, wygodne i obrotowe (360 stopni) siedzenie. Dzięki podnoszonym podłokietnikom oraz odpowiednio niskiemu umiejscowienia siedzenia, możliwy jest łatwy transfer z wózka inwalidzkiego, co w przypadku osób starszych i/lub niepełnosprawnych jest niezwykłym ułatwieniem dla opiekunów. Natomiast dla osób z problemami kardiologicznymi warte uwagi są uchwyty z czujnikami tętna, dzięki którym bezpiecznie można kontrolować parametry krążeniowe podczas treningu. Możliwość zamontowania dodatkowych pasów zabezpieczających oraz wyprofilowanie oparcie stanowi dodatkową podporę, przez co trening jest bezpieczny i komfortowy dla każdego użytkownika.

Na szczególną uwagę zasługuje również system mocowania stóp oraz rąk. Ruchome pedały z dużą, miękką powierzchnią i trzystopniowym ustawieniem pozycji zapewniają naturalną i wygodną pracę stóp. NuStep posiada możliwość rozbudowy o stabilizatory, które utrzymują nogi w jednej pozycji, zapobiegając ich odchyleniom. Obrotowe uchwyty oraz możliwość zapięcia uchwytów (Well-Grip) u pacjentów z obniżoną sprawnością rąk pozwala na wygodne użytkowanie urządzenia przez seniorów.

NuStep T5xr do rehabilitacji seniorów - zalety urządzenia
Zalety urządzenia NuStep T5xr

Innowacyjne oprogramowanie urządzenia NuStep

Oprogramowanie urządzenia NuStep jest przyjazne w użytkowaniu, a dzięki dużemu kolorowemu wyświetlaczowi możliwe jest dokładne i wyraźne odczytywanie parametrów. Możliwe są interaktywne treningi z komputerem, przez co ćwiczenia stają się bardziej interesujące dla pacjentów, a możliwość eksportowania wyników i parametrów przez USB pozwala na kontrolowanie postępów.

Pełna kontrola treningów oraz analiza wyników i pomiarów sprawia, że osoby z problemami kardiologicznymi mogą bezpiecznie używać go do treningów i rehabilitacji. Jednym z programów dostępnych w urządzeniu jest program kontroli docelowej pracy serca, a wszystko monitorowane jest przez pas piersiowy, rejestrujący na bieżąco pracę serca. Dodatkowo można zaopatrzyć się w system monitoringu pracy serca – Polar.

Żadne inne urządzenie dostępne na rynku nie jest tak dobrze dostosowane i zaprojektowane do treningu funkcjonalnego i rehabilitacji seniorów czy osób z problemami kardiologicznymi, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą zarówno osoby prywatne, jak i placówki rehabilitacyjne oraz domy seniorów. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Autor: Paulina Kilian

Paulina Kilian jest fizjoterapeutką, doradcą sprzętowym Zespołu BardoMed. Ukończyła 5-letnie studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W zawodzie pracuje już od 5 lat. Jej specjalizacją jest terapia związana z drenażem limfatycznym. Odbyła również szereg praktyk z osobami starszymi.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Ciekawi nas Twoja opinia, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *